Samotne Walentynki

Walentynki i samotność – jak sobie radzić?

Dzień św. Walentego, zadomowił się już na dobre w naszej kulturze, choć obecny jest w niej zaledwie od kilku lat. Ma swoich zwolenników i przeciwników, ale nie da się ukryć że nawet nie uznając tego święta wywiera ono na nas wpływ. Zwłaszcza na te osoby, które w tym dniu nie mają z kim dzielić swego zachwytu lub niechęci do tego Święta.

Jak radzić sobie z poczuciem pustki w Walentynki, jeśli jesteśmy singlami?

1 Walentynkowo wyjdź z przyjaciółmi

Wbrew pozorom, nie wszyscy Walentynki spędzają w kokonie wzajemnej miłości. Sporo osób -i tych samotnych i tych z partnerami – decyduje się na spędzenie wieczoru w gronie znajomych. A że dziś sobota, to wieczór ten niekoniecznie musi różnić się od wieczoru spędzonego tak samo, jak inny weekendowy wieczór. Zamiast więc poddawać się marazmowi chwyć za telefon i sprawdź co robią Twoi znajomi.

2 Uświadom sobie, że bycie singlem to nie cecha osobowości (a często wybór)

To że jesteś osobą samotną nie definiuje Cię jako człowieka. Stare przysłowie mówi, że raz na wozie, raz pod wozem – przy czym nie rzadko to właśnie małżeństwo jest sytuacją „pod wozem”.

3 Pamietaj, że Walentynki to święto komercyjne

Walentynki, choć poświęcone miłości i przyjaźni są tylko świętem komercyjnym, stworzonym dla zwiększenia sprzedaży kwiatów i gadżetów, w trakcie suchego, poświątecznego okresu. Nie daj się więc zwariować – jeśli nie kupiłeś w tym roku maskotki, to po porostu masz więcej pieniędzy na własne przyjemności.

4 Unikaj „romantycznych” miejsc /nawiedzaj romantyczne miejsca

Jeśli mimo wszystko, to że jesteś samotny przeszkadza Ci w tym dniu, unikaj romantycznych miejsc, w których dziś spotkasz same pary – to tylko pogłębi Twoją melancholię. Jeśli zaś jesteś przeciwnikiem tego święta i cenisz sobie niezależność singla pokaż to! To pozwoli Ci czuć się „ponad” komercją.

5 Porozpieszczaj się

To, że nie dostałeś pluszowej poduszki w kształcie serca, nie znaczy że nie spotka Cię dziś coś przyjemnego – porozpieszczaj sam siebie. Kup sobie coś o czym od dawna marzyłeś, idź na wspaniały obiad, lub znajdź czas dla siebie w domowym zaciszu i zrób sobie SPA, bądź spędź cały dzień zabijając booty w Unrealu.

6 Pamiętaj, że nie jesteś sam/sama

Jeśli nic nie pomaga, to sprawdź, jak wiele osób jest w podobnej sytuacji do Ciebie. W chwilach smutku i lęku lubimy przebywać w towarzystwie osób o podobnym samopoczuciu- to paradoksalnie poprawia nam humor. Czujesz się samotny? Wejdź na którykolwiek czat i zobacz, że osób takich jak Ty są setki.

fot.:Kaboompics/Pexels.com