Grupa psychologiczna

Warsztaty samorozwoju – czego dotyczą?

Dążenie do samorealizacji jest najwyższą w hierarchii potrzebą człowieka, a jej zaspokojenie jest jednocześnie niezbędne posiadania poczucia sensu, koherencji i spełnienia.

Potrzeba samorealizacji może zostać zaspokojona na wiele różnych sposobów, a jedną z rozwojowych propozycji są warsztaty psychologiczne oparte na grupach otwarcia. Spotkania terapeutyczne dedykowane zainteresowanych własnym rozwojem osobom odbywać mogą się w różnych konwencjach terapeutycznych oraz zajmować się ogólną tematyką, bądź specyficznymi obszarami życia.

Warsztaty psychologiczne i ich tematyka

Najczęściej, warsztaty psychologiczne w formie rozwojowej dotykają obszaru emocji i relacji – to z tymi dwoma tematami najczęściej sobie nie radzimy. Spotkać można też warsztaty dedykowane konkretnym grupom- studentom, kobietom, kadrze managerskiej. Warsztaty rozwojowe mogą być jednorazowym, kilkudniowym spotkaniem, bądź przyjmować formę trwających jakiś czas, cyklicznych spotkań.

Warsztaty psychologiczne i wybór grupy

Podejmując decyzję o uczestnictwie w warsztatach rozwojowych, warto poszukać takiego ośrodka, który oferuje szeroki wybór tematyki i zagadnień warsztatów, a dodatkowo gwarantuje prowadzenie warsztatów przez doświadczonych psychoterapeutów i psychologów. Sprawdźcie certyfikaty i to, czy osoby prowadzące mają odpowiednie wykształcenie.

W każdym większym mieście znajdzie się przynajmniej kilka ośrodków oferujących różnego rodzaju spotkania. Wystarczy zadzwonić, bądź wysłać maila, aby uzyskać wszelkie potrzebne do podjęcia decyzji informacje.