Teściowa źle wpływa na serce

Na kobiety w Japonii – które niezmiernie rzadko cierpią na choroby serca i układu krążenia zły wpływ zdrowotny okazują się mieć… teściowe. Ostatnie badania epidemiologiczne wykonane w Japonii wykazały, że kobiety, które mieszkają z mężem i teściową pod jednym dachem, mają wyjątkowo wysoki współczynnik problemów z sercem.

W ramach badań zanalizowano problemy zdrowotne aż u 91 tys. rodzin. Żony które mieszkały z teściowymi znacznie rzadziej piły alkohol i paliły papierosy, a mimo to 3 razy częściej (niż ich wolne od teściowych koleżanki) miały atak serca.

Co ciekawe, na mężczyzn mieszkanie z ich mamami lub teściowymi nie miało żadnego wpływu – przynajmniej jeśli chodzi o choroby serca. Z badań można więc wysunąć wniosek, że mieszkanie z teściową generuje wysoki poziom stresu i napięcia, który odbija się na problemach układu krążenia japońskich kobiet.
Ciekawe, czy w Polsce, w której coraz więcej młodych małżeństw zmuszonych jest (przez trudności kredytowe) do mieszkania z teściami, wyniki badań byłyby podobne?

źródło: feministing.com